НАГРАДИ

на участниците във
ВТОРИЯ МЕЖДУНАРОДЕН ФОЛКЛОРЕН КОНКУРС –
НАДПЯВАНЕ, НАДСВИРВАНЕ И НАДИГРАВАНЕ
„СЕВЕРНЯШКИ СЛАВЕИ”

 

НАДПЯВАНЕ
Индивидуални изпълнители

Първа възрастова група:
Първа награда:
Теодор-Светослав Стоименов – гр. Сухиндол
Втора награда:
Гергана Йорданова – гр. Севлиево
Трета награда:
Десислава Неновска – гр. Тетевен
Най-млад участник:
Божидара Аламурова – гр. В. Търново

Втора възрастова група:
Първа награда:
Десислава Иванова – гр. Тетевен
Александра Кушева – гр. Сухиндол
Ивалина Стойчева – гр. Сухиндол
Втора награда:
Ева Янакиева – гр. Монтана
Велислава Христова – гр. Тетевен
Мартин Лишковски – гр. Монтана
Трета награда:
Герман Златков – гр. Сухиндол
Ния Кисьова – гр. В. Търново
Цветан Гатев – гр. Севлиево
Поощрителни награди:
Денис Йорданова – гр. В. Търново
Габриела Иванова – гр. Монтана
Ана-Мария Атанасова – с. Одърне

Трета възрастова група А – Професионалисти:
Първа награда:
Татяна Стоянова – НУФИ „Ф. Кутев”, гр. Котел
Петър-Леон Божилов – 144 СОУ „Народни будители”, гр. София
Алис Ахмедова – НУФИ „Ф. Кутев”, гр. Котел
Втора награда:
Ива Котева – 144 СОУ „Народни будители”, гр. София
Десислава Дукова – НМУ „Л. Пипков”, гр. София
Трета награда:
Христина Ненкова – 144 СОУ „Народни будители”, гр. София

Трета възрастова група В – Любители:
Първа награда:
Елизабет Златкова – гр. Сухиндол
Рая Аламурова – гр. В. Търново
Втора награда:
Теодосия Иванова – гр. В. Търново
Мирела Стойкова – гр. В. Търново
Трета награда:
Калина Друмева – гр. В. Търново
Анита Аврамова – гр. Монтана
Поощрителни награди:
Мирела Печинова – гр. В. Търново
Виктория Златкова – гр. Сухиндол
Теодора Алтънова – гр. Сухиндол

Четвърта възрастова група А – Професионалисти:
Първа награда:
Петра Станчева – НУФИ „Ф. Кутев”, гр. Котел
Втора награда:
Деница Дончева – НМУ „Л. Пипков”, гр. София

Четвърта възрастова група В – Любители:
Първа награда:
Мария Георгиева – гр. Асеновград
Втора награда:
Златимира Стефанова – гр. В. Търново

Пета възрастова група А – Професионалисти:
Втора награда:
Александър Стефанов – ВТУ „Св. св. Кирил и Методий”
Трета награда:
Марина Джамбазова – АМТИИ, гр. Пловдив

Пета възрастова група В – Любители:
Първа награда:
Гюнайдън Селимов – гр. Севлиево
Калинка Костадинова – гр. Враца
Втора награда:
Йорданка Дечева – с. Долна Липница
Полина Колева – с. Крушево
Трета награда:
Димитър Кръстев – с. Хотница
Мариела Драганова – гр. Трявна
Поощрителни награди:
Димитринка Тинчева – с. Батошево
Бонка Алтънова – гр. Русе
Софка Георгиева – с. Лесичери
Мария Русанова – с. Градище
Най-възрастен участник:
Христина Калчева – с. Присово

 

НАДПЯВАНЕ
Камерни състави – Любители

Втора възрастова група:
Първа награда:
Дует М. Билчева и М. Драганова – гр. Трявна
ФФ „Лозица” – гр. Сухиндол
Втора награда:
Дует Д. Костадинова и М. Узунова – гр. Сухиндол
Трета награда:
Дует Хр. Калчева и Г. Йоргова – с. Присово

 

НАДПЯВАНЕ
Певчески групи за фолклор
и народни хорове – Любители

Първа възрастова група:
Първа награда:
ГАФ „Тетевенски божурчета” – гр. Тетевен
ФФ „Северняшка огърлица” – гр. Левски
ПГАФ „Пъстренец джуниър” – гр. Монтана
Втора награда:
ДФГ „Шарено коланче” – гр. Каварна
ДНХ „Шарено коланче” – гр. Каварна
Трета награда:
ДФГ „Славейче” – с. Ценово

Втора възрастова група:
Първа награда:
ЖНХ „Шарено коланче” – гр. Каварна
Женски народен хор – с. Първомайци
Втора награда:
ФФ „Калина” – гр. Трявна
ЖФГ „Росна китка” – с. Долна Липница
Група за изворен фолклор – с. Крушево
Трета награда:
ФГ „Надежда” – с. Средище
ГНП „Настроение” – с. Козловец
Група за изворен фолклор – с. Градище
Поощрителни награди:
Група за автентичен фолклор – с. Вранино
ЖФГ „Млади сърца” – с. Михалци
Вокална група при НЧ „Хр. Ботев 1908” – гр. Русе

 

НАДСВИРВАНЕ
Индивидуални изпълнители

Втора възрастова група:
Трета награда:
Кристиана Любенова – гр. Кюстендил
Най-млад участник:
Кристиана Любенова – гр. Кюстендил

Трета възрастова група А – Професионалисти:
Първа награда:
Гергана Йорданова – гр. Кюстендил

Трета възрастова група В – Любители:
Първа награда:
Данаил Йорданов – гр. В. Търново
Бетина Любенова – гр. Кюстендил
Втора награда:
Радослава Кръстева – гр. Кюстендил
Росина Шейтанова – гр. Кюстендил
Трета награда:
Стоян Стоянов – с. Черни Вит

Пета възрастова група В – Любители:
Трета награда:
Галин Новаков – гр. В. Търново
Колчо Маринов – с. Стамболово
Най-възрастен участник:
Кирил Първанов – с. Ценово

 

НАДСВИРВАНЕ
Камерни инструментални групи –
Любители

Първа възрастова група:
Първа награда:
Квартет тамбури – гр. Кюстендил
Втора награда:
Камерна инструментална група към ОУ „Г. Бенковски” – с. Черни Вит
Трета награда:
Дует кавали – с. Черни Вит
Дует тамбури – с. Черни Вит

Втора възрастова група:
Първа награда:
Камерна инструментална група – с. Одърне
 

НАДСВИРВАНЕ
Народни оркестри – Любители

Първа възрастова група:
Първа награда:
Народен оркестър при ДЮФА „Българче” – гр. В. Търново

 

НАДИГРАВАНЕ
Първа категория – Любители
Подкатегория А:
Клубове за фолклорни хора

Втора възрастова група:
Първа награда:
ТГ „Гъмзовяни” – гр. Сухиндол
КНХ „Люти чушки” – гр. Павликени
Втора награда:
КНХ „Жива вода” – с. Поликраище
Трета награда:
Школа за народни танци „Вай, Дудуле” – гр. София
Поощрителни награди:
ТС „Дряновските булки”

 

Подкатегория В:
Танцови колективи и ансамбли

Първа възрастова група:
Първа награда:
ТС „Шарени мъниста” – гр. Сухиндол
Втора награда:
ДТС „Царичина” – с. Рибарица
Трета награда:
ФТД „Ритъм” – с. Рибарица
Поощрителни награди:
ТФ „Мераклийче” – с. Градище
ДЮТС „Северняче” – с. Градище

Втора възрастова група:
Първа награда:
СТС „Тракийска младост” – гр. Пловдив
Втора награда:
ТС „Рибарски бисери” – с. Рибарица

 

ГРАНД ПРИ
Категория Надпяване

Полина Порумова – ЮЗУ „Н. Рилски”, гр. Благоевград

 

Категория Надсвирване

Тамбурашки оркестър – гр. Кюстендил

 

Категория Надиграване

ААФ „Капанци” – с. Садина